VDRS05C275BSE
Contact Now
VDRS05C275BSE
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 275 VAC
Product Category : Varistors
Surge Energy Rating : 12 J
Termination Style : Solder Terminal
Packaging : Bulk
Series : VDRS
Varistor Voltage : 430 VDC
Voltage Rating DC : 350 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 55 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 275V 7mm Radial 5mm